2019-09-13 16:00Wielbi dusza moja Pana – warsztaty muzyczneW ramach projektu Anima MEA Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury organizuje rekolekcje artystyczne składające się z różnych warsztatów. Jednym z nich są…
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce – organizator wydarzeń kulturalnych promujących wartości chrześcijańskie. Wśród podejmowanych inicjatyw znajdują się koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, wystawy, warsztaty artystyczne, festiwale, spotkania autorskie. Skuteczna promocja realizowana jest dzięki współpracy z mediami katolickimi, wybitnymi artystami, ośrodkami kultury, uczelniami wyższymi oraz parafiami. Wydarzenia organizowane są we własnym zapleczu lokalowym: sala widowiskowa, sala konferencyjna, galeria.
Wielbi dusza moja Pana – warsztaty muzyczne
|
piotr.t.szewczyk
Wielbi dusza moja Pana – warsztaty muzyczne
13 września 2019 godz. 16:00 | Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A
W ramach projektu Anima MEA Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury organizuje rekolekcje artystyczne składające się z różnych warsztatów. Jednym z nich są warsztaty muzyczne, które poprowadzą: Jakub Tomalak, ks. Grzegorz Mączka oraz Agnieszka Kowalik. Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych głębszym poznaniem swojej duszy poprzez śpiew, rekolekcje i wspólną modlitwę a jednocześnie chcących udoskonalić swój warsztat wokalny lub instrumentalny.
Bóg wyznaczył nam zadanie doskonalenia się we wszystkim co robimy. Dla wielbiących Go śpiewem oraz muzyką udział w warsztatach jest taką właśnie możliwością rozwoju. Dlatego zapraszamy zarówno osoby śpiewające indywidualnie jak i schole, chóry: młodzieżowe, studenckie, parafialne. Zarówno osoby duchowne jak i osoby świeckie. Warsztaty po prostu są skierowane dla wszystkich, którzy chcą Uwielbiać Pana Boga. W przypadku instrumentalistów zapraszamy uczniów oraz absolwentów szkół muzycznych drugiego stopnia, w przypadku wokali nie ma ograniczeń 🙂
Zapisz się teraz. Liczba miejsc ograniczona.
ZAŁOŻENIA:
W czasie warsztatów uczestnicy, pod okiem profesjonalistów, będą mogli pogłębić swoją wiedzę o muzyce liturgicznej, rozszerzyć repertuar o nowe pieśni wielogłosowe i aranżacje pieśni tradycyjnych, wzbogacić doświadczenie z zakresu emisji, a także wysłuchać rekolekcji o duszy ludzkiej. Celem warsztatów jest również poznawanie „duchowości muzycznej”, która pogłębia to, co robimy w kościele – w jaki sposób śpiewamy, dla kogo śpiewamy i co śpiewamy.
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wasza dusza? Dokąd zmierza, skąd pochodzi? Jaki kształt przybiera?
Jakub Tomalak, Ks. Grzegorz Mączka oraz Agnieszka Kowalik ubogacą swoim warsztatem poszukiwania odpowiedzi na te pytania.
O PROWADZĄCYCH:
fot. achiwum J. Tomalak
Jakub Tomalak – mąż Kingi, tata Zosi, Janka i Franka. Muzyk wszechstronny: dyrygent, kompozytor, aranżer, wokalista, animator kultury i producent muzyczny. W swoich działaniach artystycznych z powodzeniem poruszający się na styku muzyki klasycznej i rozrywkowej, realizujący produkcje chóralne i wokalno – instrumentalne. W roli dyrygenta wielokrotnie prowadził koncerty symfoniczne z udziałem orkiestr zawodowych jak i amatorskich na terenie całego kraju. Współpracował z wybitnymi artystami polskiej estrady m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Januszem Stokłosą.
Jest kierownikiem muzycznym cyklicznych wydarzeń artystycznych takich jak: Festiwal Abba Pater, Kaliskie Wieczory Uwielbienia (od 2018 Spotkanie z Ojcem) czy koncerty patriotyczne „Pieśni o Polsce” skupiające co roku tysiące kaliszan. Od roku 2016 jest współpracownikiem fundacji Abba Pater w Kaliszu. Jest liderem i założycielem zespołu praise&worship Abba Pater Music, jego wokalistą i gitarzystą oraz autorem piosenek. Od roku 2018 kieruje sekcją dziecięcą tego zespołu o nazwie Abba Pater Kids. Niezwykle ważnym nurtem w jego działalności jest praca w charakterze instruktora warsztatów szkoleniowych dla chórów, zespołów wok-instr. na terenie całego kraju oraz poza jego granicami (Niemcy, Wielka Brytania). Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczo-Artystycznego w Kaliszu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent chóru Musica Nova Calisiensis oraz w latach 2006-2016 wykładowca akademicki i dyrygent kilku chórów akademickich: Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Chóru Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwukrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
fot. archiwum WSD Kalisz
Ks. Grzegorz Mączka – zafascynowany Słowem Bożym i muzyką. Klawiszowiec, organista, akompaniator. Kapelan zespołu Abba Pater Music. Od 2001 roku kapłan diecezji kaliskiej. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Ukończył PSM w Kępnie w klasie fortepianu. W trakcie studiów teologicznych należał do grupy muzycznej: poznańskiego ASD znanej później jako Pinokio Brothers. W 2004 r. podjął dalszą naukę – studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna i muzyka kościelna. Obecnie należy do kadry pedagogicznej Studium Organistowskiego w Kaliszu i jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej. Równocześnie związany jest z projektami muzycznymi prowadzonymi przez Jakuba Tomalaka jak: Festiwal Życia Abba Pater, chór Musica Nova Calissiensis oraz Abba Pater Music. Brał udział w nagraniach płytowych Nowa Pieśń, 12 Oddechów, Akatyst do św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy.
fot. archiwum A. Kowalik
Agnieszka Kowalik – flecistka, muzyk, dyrygent. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, edukacji artystycznej na Wydziale Sztuki w klasie prof. M Wawruka oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, specjalności dyrygentura chóralna – klasa prof. R Zimaka. Absolwentka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uczestnik ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencji dotyczących pracy dyrygenta z zespołami. Laureatka II miejsca podczas Ogólnopolskich Uniwersyteckich Konfrontacji Młodych Chórmistrzów, Bydgoszcz 2006 r. Od 2012 roku członek Zespołu „Tylko Ty”. Od 2017 Współpraca ze studenckimi i młodzieżowymi chórami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Od 2016 roku praca z dziećmi i młodzieżą podczas muzycznych kursów „Wakacje z nutkami”. Od 2017 roku dyrygent chóru przy CLVII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie „Radośni”. Od 2018 dyrygent „Orkiestry przy Świętokrzyskiej”. Dyrygent zespołu instrumentalno-wolkalnego podczas wydarzenia „Panama w Warszawie”, które miało swoje miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Prowadziła oprawę muzyczną podczas Mszy radiowej odbywającej się podczas obchodów Dnia Papieskiego w 2018 roku. Prowadziła warsztaty przeznaczone dla młodzieży „Kolędowanie z Marią 2019”, pokazując swoje umiejętności podczas koncertu odbywającego się w Kościele Św. Krzyża w Warszawie, przy towarzystwie „Orkiestry przy Świętokrzyskiej”. „Psalm 16” został zakwalifikowany do wystawy „Postscriptum” organizowanej w ramach Festiwalowi Musica Divina w Krakowie 2019.
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce – organizator wydarzeń kulturalnych promujących wartości chrześcijańskie. Wśród podejmowanych inicjatyw znajdują się koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, wystawy, warsztaty artystyczne, festiwale, spotkania autorskie. Skuteczna promocja realizowana jest dzięki współpracy z mediami katolickimi, wybitnymi artystami, ośrodkami kultury, uczelniami wyższymi oraz parafiami. Wydarzenia organizowane są we własnym zapleczu lokalowym: sala widowiskowa, sala konferencyjna, galeria.