11 kwietnia A.D. 2016 (poniedziałek) o godz. 11:30 Uroczyste udostępnienie i odsłonięcie relikwii w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie). Tydzień po dniu rocznicy narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie renowacji nastąpiło 14 października A.D. 2015
Uroczyste udostępnienie i odsłonięcie relikwii w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie) 11 kwietnia A.D. 2016 o godz. 11:30.
W uroczystości wezmą udział m.in. abp. Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce; bp. Marian Florczyk , delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców; ksiądz Edward Pleń, kapelan polskich sportowców.
Dzięki pomocy Katolickiego Centrum Dobre Miejsce oraz przychylności stoczni jachtowej Migal Marine przy czynnym udziale młodzieży z Sekcji Żeglarskiej z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance, zakończono prace konserwatorskie i renowacyjne nad kajakiem Karola Wojtyły. Kajak typu „Pelikan” o składanej konstrukcji drewniano – brezentowej jest jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum. Oryginalnie wyposażony w maszt i żagiel umożliwiał również żeglowanie przy sprzyjających warunkach wiatrowych (do 3B). Kajak nazwany „Tłusty Bąk” był użytkowany przez Papieża podczas wakacyjnych spływów z młodzieżą akademicką.
Patronat radiowy nad całym przedsięwzięciem sprawuje Radio Plus, a patronat prasowy – Magazyn Kajakowy WIOSŁO.
Zdjęcia wykonał jako foto dokumentalista projektu renowacji kajaka św. Jana Pawła II – fotografik Robert Zuchniewicz.