Wolna Grupa Bukowina - Elżbieta Sieradzińska z zespołem CostaNova - Grupa na Swoim
"Gramy dla Słonia":
Data: 06.07.2023 r., godz. 19:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety - w cenie promocyjnej od 40 zł, dostępne on-line na KupBilecik oraz stacjonarnie w kasie biletowej - 1h przed koncertem.
*PROMOCJA TRWA DO 23 CZERWCA - później bilety sprzedawane będą w cenie 50 zł
To będzie tak wyjątkowy koncert, jak wyjątkowym człowiekiem był Artur Hajzer. Jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, mający taternicki przydomek „Słoń", 10 lat temu spadł z Kuluaru Japońskiego na Gaszerbrumie I (8068 m) w Karakorum. We czwartek 6 lipca o godzinie 19, w "Dobrym Miejscu" zagrają i zaśpiewają dla niego: Wolna Grupa Bukowina - żyjąca legenda, mająca ogromne rzesze fanów, rewelacyjna Elżbieta Sieradzińska z zespołem CostaNova oraz stworzona przez pasjonatów gór i włóczykijów Grupa na Swoim.
- Wolna Grupa Bukowina stale, od ponad 50 lat, z nieustającym powodzeniem zdobywa sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym. Przez lata zdobywała niezliczone nagrody. Ich piosenki, jak "Majster Bieda", "Bukowina", "Pejzaże harasymowiczowskie", "Ballada o Cześku", "Pieśń łagodnych" czy "Maestro bezdomny" to niezaprzeczalnie klasyka polskiej sceny muzycznej.
- Z kolei Elżbieta Sieradzińska znana jest przede wszystkim jako autorka książki o Wandzie Rutkiewicz "Jeszcze tylko jeden szczyt" (prawa do ekranizacji wykupiła stacja TVN) czy najnowszej pozycji o alpinizmie "Wrócimy po was". Natomiast mainstreamowa scena jej nie zna. Najlepszą rekomendację napisał kiedyś Remigiusz Grzela, dramaturg, prozaik, poeta, dziennikarz i wykładowca akademicki: muzyka CostaNovy ma „niezwykły klimat", a „głos Eli, jeśli szukać miałbym podobnego, przypomina mi głos Dani Klein, wokalistki Vaya Con Dios, trochę też Joan Baez".
- Grupa na Swoim to zespół grający piosenki turystyczne i górskie. Podczas koncertu zabiera publiczność na wzruszające wędrówki szlakami bieszczadzkich połonin i Beskidów, którymi chadzał "Słoń".
W jednym z wywiadów żona Artura - Izabela Hajzer powiedziała: "Trwałam w poczuciu, że wszystko będzie dobrze, aż do ostatniej wyprawy. Wtedy wytworzyła się wokół niego zła atmosfera po tragedii na Broad Peaku w marcu 2013 roku. Mąż był strzępem siebie. Nie spał, nie jadł, wisiał na telefonie. Okropnie to przeżywał. Nie wiem, czy poczuwał się do odpowiedzialności za to, co się stało, ale zniszczyło go to psychicznie"
"Dużo by o tym mówić, ale wiem, że on na tę ostatnią wyprawę po prostu uciekł. Gdy żegnaliśmy się na lotnisku w Krakowie, to czułam się bardzo źle. Po raz pierwszy się popłakałam. Odwróciłam się, szłam i ryczałam. Czułam, że jest coś inaczej. Mąż był zdenerwowany, rozkojarzony. On nie był przygotowany na ten wyjazd ani psychicznie, ani fizycznie. Nie myślał racjonalnie i był bardzo przybity" - wspomniała Izabela Hajzer, która będzie gościem nie tylko czwartkowego koncertu, ale także biegu dla "Słonia" 7 lipca o godzinie 19 na 5-kilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie. Tego dnia - 7 lipca 2013 roku Artur na zawsze pozostał na stoku Gaszerbrum I w Karakorum.
Pół godziny przed koncertem zapraszamy na projekcję filmu w reżyserii Artura Hajzera "Czekając na Rosę".