Burmistrz Grzegorz Pietruczuk wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany, zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu “Koncerty Organowe na Bielanach“. Cykl jest współorganizowany przez Bielański Ośrodek Kultury. Koncerty mają na celu promowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy. W czerwcowym koncercie wystąpi dla Państwa Piotr Rojek.
Data: 14.06.2026 (niedziela), godz. 16:00
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce/AKW, ul. Dewajtis 3, wejście B
Bilety: Wstęp wolny
PROGRAM KONCERTU:
- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata i Fuga d-moll BWV 565
- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Wenn wir in höchsten Nöten sein BWV 641
- Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847) – I Sonata f-moll op.65:
- Allegro moderato e serioso
- Adagio
- Andante
- Allegro assai vivace
4. Piotr Rojek (* 1975) – Improwizacje
O ARTYŚCIE:
Wybitny organista i kompozytor, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, silnie związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym jako pedagog i kierownik Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej.
Absolwent klas prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz wybitnych twórców kompozycji, swoją wiedzę i kompetencje szlifował pod okiem największych autorytetów europejskiej organistyki.
Jego działalność artystyczna rozciąga się od rzetelnej interpretacji dzieł dawnych mistrzów po śmiałą improwizację, która jest jednym z filarów jego muzycznej tożsamości.
Piotr Rojek to artysta o uznanym dorobku fonograficznym, czego potwierdzeniem była nominacja do nagrody Fryderyk za album zarejestrowany na zabytkowym instrumencie Caspariniego.
Szczególnym wyrazem uznania dla jego wkładu w kulturę regionu było nadanie mu Medalu Prezydenta Wrocławia Merito de Wratislavia oraz Gwiazdy Orderu Kapituły Kanoników, honorującej jego zasługi przy odbudowie historycznych organów Michaela Englera w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu.


