Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na wyjątkowy spektakl plenerowy, podczas Pikniku z Tatą. Wystąpi dla Państwa Teatr Lalek “Igraszka”, w przedstawieniu pt. „Złote Jajko”. Wydarzenie wpisuje się w cykl Niedzielnych Bajeczek, który Dobre Miejsce praktykuje już od wielu lat.
Data: 21.06.2026 r. godz.: ok. 13:30.
Miejsce: Aula im. bł. J. Popiełuszki, Dewajtis 3, Warszawa
Bilety: wstęp wolny
O BAJCE:
Na motywach bajki Władymira Orłowa w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy.
Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… Oj, Lisica bardzo się zdenerwuje! Co z tego wyniknie?
W „Złotym jajku” dzieci zobaczą (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Nasz spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego.


