Uczestnicy zaproszeni są do posłuchania piosenki Marty Carillon“O Duchu Święty” (Głos: MARTA CARILLON, Fortepian: GEORG SIEBERT, Wideo: PAWEŁ KACPRZAK.). Następnie stworzenia własnej aranżacji, coveru, teledysku do słów Artystki w języku polskim, angielskim lub ojczystym.
Inspiracją piosenki są słowa modlitwy kardynała Désiré-Joseph Merciera.
Własną aranżację piosenki w pliku wideo uczestnicy mogą przesyłać do dnia 30 września 2021 roku na adres e-mail Fundacji Betesda: office@betesdaart.com.
Słowa piosenki do aranżacji:
O Duchu Święty, Duszo mej Duszy
Uwielbiam Cię x 2
Poddaję się Tobie x 2
O Duchu Święty, Duszo mej Duszy
Uwielbiam Cię x 2
Daj mi tylko poznać Twoją świętą wolę x 2
O Duchu Święty, Duszo mej Duszy
Uwielbiam Cię
Nadesłane aranżacje muzyczne będą pokazywane na profilu Facebooka Fundacji Betesda, a najbardziej popularne wykonania zostaną pokazane podczas zbiorowych wystaw pokonkursowych Quadriennale Betesda. Wykonanie, które zdobędzie największą liczbę polubień na Facebooku, otrzyma NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, którą jest cykl wywiadów promocyjnych. W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, uczestnicy indywidualni, rodziny, przyjaciele, zespoły, profesjonaliści i początkujący. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy Dyplom uczestnictwa w projekcie, który jest częścią Quadriennale Betesda.
/ Własne aranżacje można przesyłać do dnia 30 września 2021 roku.
/ Głosować na aranżacje na kanale Facebooka Betesdy można do dnia 30 września 2021 roku.
AUTORZY “O Duchu Święty”
O stworzenie piosenki została poproszona Marta Carillon, polska artystka, mieszkająca na stałe w Londynie. Piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Występowała w projektach muzycznych w National Theatre London, The London Theatre, Casino Estoril w Portugalii, Polskim Teatrze Narodowym, Teatrze Rampa, Congress Hall, Teatrze Komedia w Polsce, ICC Berlin, Vienna Theatre, The Kenton Theatre Henley-on -Tamiza. Była solistką słynnego London Denmark Street Big Band. W dzieciństwie należała do słynnej grupy Dyskoteka Pana Jacka oraz brała udział w serii koncertów telewizyjnych i radiowych. W 2014 roku wydała swój debiutancki album „Flying in Silence” nagrany w kultowym The Premises Studios w Londynie. Obecnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera odbędzie się jesienią 2021 roku.
Na fortepianie zagrał Georg Siebert, kompozytor filmowy i producent muzyczny z Niemiec. Zaczął grać na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku 16 lat ukończył klasyczną edukację w szkole muzycznej im. Johanna Sebastiana Bacha w Lipsku. Następnie odbył 3-letnie szkolenie pianistyczne w zakresie muzyki popularnej i 2-letnie lekcje gry na skrzypcach. W 2017 roku ukończył dyplom z zawodu kompozytora na muzykę filmową i produkcję. W 2009 roku rozpoczął pracę jako niezależny kompozytor. W 2011 roku otrzymał nagrodę na konkursie filmowym TIG w USA. W 2018 roku skomponował muzykę do swojego pierwszego filmu kinowego „Jeszcze raz” dostępne w serwisie Netflix.
Video Art przygotował Paweł Kacprzak, kamerzysta DP / Lighting z siedzibą w Polsce. Specjalizuje się w kinematografii cyfrowej UHD / HD, pracując dla międzynarodowych sieci telewizyjnych, agencji kreatywnych i produkcji korporacyjnych. Nie ogranicza się do jednego aparatu czy formatu. Ma duże doświadczenie w kręceniu krótkich i długich filmów dokumentalnych, programów TVC i treści kreatywnych. Doświadczenie zdobył filmując w wielu różnych krajach, takich jak: Singapur, Malezja, Indonezja, Filipiny, Chiny, Indie, Wielka Brytania, Polska.
ORGANIZATOR GŁÓWNY: Fundacja Betesda: Anna Jachimczyk, Piotr Sadowski, Martyna Zybała, Piotr Kochański, Adam Buka. www.betesdaart.com
WSPÓŁORGANIZATOR: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego: Piotr Dymitrowicz, Julian Adamczyk, https://mt514.pl/
PARTNER: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce: Piotr Szewczyk, Karol Regulski. https://dobremiejsce.org/
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce – organizator wydarzeń kulturalnych promujących wartości chrześcijańskie. Wśród podejmowanych inicjatyw znajdują się koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, wystawy, warsztaty artystyczne, festiwale, spotkania autorskie. Skuteczna promocja realizowana jest dzięki współpracy z mediami katolickimi, wybitnymi artystami, ośrodkami kultury, uczelniami wyższymi oraz parafiami. Wydarzenia organizowane są we własnym zapleczu lokalowym: sala widowiskowa, sala konferencyjna, galeria.