Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Warsztaty Śpiewu Białego pt. „Nie bój się i wyjdź ze strefy komfortu”, które poprowadzi Anna Zagórska. 2 dni warsztatów, bez względu na wiek, doświadczenie i umiejętności. Zaśpiewajcie razem z nami!
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A
Termin: od 2022-11-05 do 2022-11-06
Bezpłatne wejściówki – POBIERZ
„Biały głos, to nie jest tylko umiejętność – to jest twój identyfikator i skarb, który kryje się w Twojej klatce piersiowej”– Anna Zagórska
Nazywam się Anna Zagórska i jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Humanistycznego Państwowego Uniwersytetu w Równym. Pochodzę z Ukrainy, od 12 lat kształcę się w sztuce białego głosu. Skończyłam pięcioletnie studia – praktyki w Etnograficznym Kulturalnym Centrum „WESNIANKA” (należy do rady CIOFF), gdzie śpiewałam, a także byłam solistką w dwóch folklorystycznych ludowych zespołach, gdzie miałam indywidualne lekcje tradycyjnego białego śpiewu. Od 6 roku życia śpiewałam w różnych ludowych zespołach amatorskich i profesjonalnych. Do dziś biorę aktywny udział w etnograficznych ludowych koncertach, festiwalach i konkursach, aby dalej podnosić poziom doświadczenia, wiedzy i praktyki śpiewu białego. W latach 2016-2019 pracowałam w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” jako śpiewak z obowiązkiem tańca, gdzie poznałam różnorodność polskiego folkloru. Obecnie jestem nauczycielem białego śpiewu w Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Ożarowiacy” oraz instruktorem śpiewu białego w zespole wokalnym ZAZULA.
Od 2016 roku regularnie udzielam lekcji śpiewu białego i prowadzę warsztaty grupowe. Chętnie podejmuję pracę zarówno z osobami początkującymi, jak i z tymi, które mają już doświadczenie w śpiewie ludowym, a które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności.
Prowadzenie warsztatów uznaję za jedną z najważniejszych misji życiowych, ponieważ staram się rozkochać ludzi w folklorze i w autentycznym, słowiańskim śpiewie.
PLANOWANY
PROGRAM WARSZTATÓW
5 listopada (Sobota)
9:00 – blok warsztatowy
11:30 – przerwa
11:45 – blok warsztatowy
13:00 – Eucharystia dla chętnych
13:30 – przerwa
15:00 – blok warsztatowy
16:30 – przerwa
16:45 – 18:00 – blok warsztatowy
6 listopada (Niedziela)
8:00 – 10:00 – blok warsztatowy
10:15-10:45 – koncert, zakończenie
warsztatów.
11:00 – Eucharystia w kościele pokamedulskim.