Od 5 września 2024 roku Galeria Krużganek w Dobrym Miejscu, mieszcząca się przy ulicy Dewajtis 3 w Warszawie, otwiera swoje drzwi dla wystawy malarstwa Anny Pill pt. “Cień Światła” – utalentowanej młodej artystki, której twórczość charakteryzuje się niezwykłą wrażliwością na człowieka i otaczający go świat.
Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Bilety: Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20:00
Data Ekspozycji: od 2024-09-05 do 2024-10-20
Midisaż: odbył się 12 października o godz. 19:00. Wernisaż otworzy koncert muzyki klasycznej, w programie utwory Fryderyka Chopina i Claude’a Debuss’ego.
O ARTYSTCE:
Anna Pill – urodziła się 20 stycznia 1999 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesowała się szeroko pojętą sztuką; malarstwem, konserwacją zabytków, rysunkiem, grafiką, projektowaniem ubioru, a także muzyką. Edukację malarską rozpoczęła w 2012 roku w pracowni Profesor Ewy Brzewskiej. W 2022 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I stopnia na kierunku projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2024 roku doskonaliła swoje umiejętności na Florence Academy of Art we Włoszech. W latach 2017-2022 uczyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Prace Anny Pill były eksponowane na czasowych wystawach m.in. w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (2014 r.), Muzeum Fabryki w Łodzi (2023 r.).
Jest ona laureatką wielu ogólnopolskich konkursów malarskich. Od 2019 roku stale współpracuje z wydawnictwem Vinella. Aktualnie studiuje na wydziale malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
O WYSTAWIE:
Wystawa realistycznych obrazów Anny Pill skupia uwagę widza na pięknie świata zewnętrznego nakładając nacisk na relację światła i cienia. Światło– przyciąga i fascynuję swoją niepowtarzalnością kształtów i barw. Cień– stabilizuje kompozycje, tworzy głębie, a zarazem przyciąga wzrok patrzącego ilością fascynujących detali.
Światło i cień – cień i światło to nieodłączne przeciwieństwa manipulujące wzrokiem ludzkim w podróży przez malarskie pejzaże świata. Cykl obrazów przeniesie odbiorców w przestrzeń głębi cienia i blasku światła. Zasadniczym elementem wystawy są realistyczne studia postaci ukazujące piękno ciała ludzkiego, a także głębię portretu.