"Vita brevis" - to już druga wystawa organizowana przez Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” wspólnie z Katedrą Technik i Technologii Malarstwa Sztalugowego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Przedstawiamy na niej studenckie prace, które są wynikiem ćwiczeń z technologii malarstwa oraz kopie wykonane w Muzeum Narodowym w Warszawie, Bibliotece Narodowej oraz Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
Wystawa - "Vita brevis"
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Ekspozycja: od 2021-11-07 do 2022-01-02, wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20
Obrazy te są przygotowaniem przyszłych konserwatorów dzieł sztuki do odpowiedzialnej i samodzielnej pracy zawodowej, zarówno do poznania dawnych europejskich szkół malarskich jak i wykonywania rekonstrukcji lub kopii zgodnych z dawną technologią.

Tomasz Jarosz, wg Wieza Babel, Bruegel
Na wystawie można obejrzeć prace wykonane w różnych technikach i różnych okresów: od malarstwa średniowiecznego po malarstwo XX w., kopie miniatur na pergaminie, akwareli, ikon oraz prace pozłotnicze.

Dorota Chłosta, wg Wygnanie z Raju, Pier Francesco Mola
Tytuł – Vita brevis – jest nawiązaniem do pierwszej w tym miejscu wystawy prac studenckich z Katedry Technik i Technologii Malarstwa Sztalugowego (Ars longa), która odbyła się rok temu. Odnosi się do ulotności życia ludzkiego i przemijania wszystkiego na Ziemi, ale też podkreśla transcendentalną istotę sztuki.

